Uwaga
Serwis Wedalia jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Kategoria:Ekspresowe kasowanie

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
{{Wikibooks:Nawigacja/Konserwacja|1}}
Vista-trashcan empty-alt.png
Kategoria ta zbiera strony, które mają zostać usunięte z powodów najbardziej oczywistych: zawartość to przypadkowy kod znaków, treść przekopiowano gdzieś indziej, ktoś wprowadził wandalizm, zostawił zerwane przekierowanie, porzucony moduł itp. i w związku z tym nie jest konieczna dyskusja nad słusznością usunięcia.

Ważne jest, aby zgłoszony moduł był pozbawiony stron linkujących. Nie należy wstawiać szablonu "ekspresowe kasowanie" do modułów, które są nadal linkowane z przestrzeni głównej Wikibooks. Najpierw należy dlatego w miarę możności usunąć linki, żeby nie wprowadzały użytkowników w błąd kierując do skasowanego modułu. Zwyczajowo nie likwiduje się linków, zamieszczonych na stronach dyskusji użytkowników.

Strony wstawiamy tu przez dodanie na górze strony:

  • szablon {{ek|uzasadnienie}} lub jego przekierowania {{delete|uzasadnienie}}, albo ewentualnie {{ek2|uzasadnienie}}.

Oba pierwsze szablony mogą być używane też z innymi parametrami (szczegóły na stronie ich dokumentacji).

Dokładniejszy opis użycia tych szablonów można znaleźć na stronach: {{ek/opis}} (opis szablonu {{ek}}) i {{ek2/opis}} (opis szablonu {{ek2}}).

Wątpliwości, co do słuszności umieszczenia tu strony, można zgłosić na Poczekalni.

Obecnie w tej kategorii nie ma stron ani plików.