Uwaga
Serwis Wedalia jest w trakcie konfiguracji i testowania oraz wprowadzania treści. Dlatego nie wszystko jeszcze działa jak należy, co oznacza, że na przykład niektóre artykuły nie wyświetlają się poprawnie z braku ustawionych szablonów, modułów czy formatek css. Możecie jednak śledzić rozwój tego bratniego projektu Wedamedii na żywo oraz już teraz uczestniczyć w jego tworzeniu jako zarejestrowani Użytkownicy - wedapedyści. Utworzenie konta jest bardzo proste i można to zrobić tutaj.

Kategoria:Psychologia

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Polecane książki

W tabeli zebrano podręczniki, uznane za użytkowników za godne polecenia ze względu na stopień kompletności lub zawartość merytoryczną. Pod tabelą wyświetlane są zaś wszystkie podręczniki z kategorii "Psychologia".

Lp. Nazwa Opis
1 Mentalizm Streszczenie: Kompendium wiedzy o mentalizmie. Podręcznik zawiera podstawowe informacje z zakresu hipnozy, pozawerbalnej komunikacji i NLP.
2 Mózg jak komputer Praktyczny kurs mnemoniki i szybkiego czytania.
3 Organiczna technika studiowania Podręcznik przedstawia nowatorską metodę uczenia się stworzonej przez Tony'ego Buzana, opartą na technice mindmappingu. Przeznaczony jest dla osób zainteresowanych rozwojem umysłu i technikami uczenia się.
4 Pałac pamięci Kompendium wiedzy o mnemonice. Podręcznik zawiera obszerny przegląd mnemotechnik wraz z przykładami zastosowań.
5 Porozumieć się bez przemocy Celem podręcznika jest wyłożenie zasad "porozumienia bez przemocy", zwanego także porozumieniem współczującym - metody komunikowania się między sobą, opracowanej przez dra Marshalla Rosenberga.
6 Techniki manipulacji psychologicznej Podręcznik opisuje techniki i metody wywierania wpływu na ludzkie zachowanie, znane szerzej pod nazwą manipulacji.