Uwaga
Serwis Wedalia jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Pomoc:Książki

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pomoc
Książki

Książki

Nowy mechanizm Wikibooks pozwala czytelnikom kolekcjonować moduły różnych książek i składać je dla własnych potrzeb w taki sposób, w jaki oni by widzieli swój własny podręcznik. Narzędzie to daje możliwość wygenerowania kolekcji w postacie książki - wersja elektroniczna zostanie zapisana do wybranego formatu (jak np. PDF lub ODT) lub istnieje możliwość zamówienia drukowanej kopii w jednej z partnerskich drukarni.

Tworzenie książek i zarządzanie kolekcją

Będąc na stronie modułu danego podręcznika, po lewej stronie w menu znajduje się odnośnik "Dodaj stronę", która daje możliwość dodawania lub usuwania danego modułu do książki lub kolekcji. Strona Specjalna:Książka umożliwia zarządzanie zebranymi swoimi książkami i kolekcjami oraz generować na ich podstawie dokumenty wyjściowe.

Zobacz też


Powrót do Pomocy Wikibooks