Uwaga
Serwis Wedalia jest portalem tematycznym prowadzonym przez Grupę Wedamedia. Aby zostać wedapedystą, czyli Użytkownikiem z prawem do tworzenia i edycji artykułów, wystarczy zarejestrować się na tej witrynie poprzez złożenie wniosku o utworzenie konta, co można zrobić tutaj. Liczymy na Waszą pomoc oraz wsparcie merytoryczne przy rozwoju także naszych innych serwisów tematycznych.

Wedalia:Dlaczego warto rozpocząć współpracę

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Pomoc
Dlaczego warto rozpocząć współpracę

Dlaczego warto rozpocząć współpracę

Wedalia to otwarty projekt – każdy może go współtworzyć. To właśnie Ty możesz dać początek podręcznikowi, który podbije ranking wyszukiwarek (Wedalia podobnie jak Wikipedia uzyskuje wysokie miejsca, np. w wyszukiwarce Google), albo sprawić, że nieskładny zbiór niedokończonych rozdziałów stanie się materiałem cytowanym w pracach pisemnych! To nie żart – tak jak Wikipedia bardzo często pojawia się w sekcji "Bibliografia" różnego rodzaju referatów i prac, tak Wedalia wkrótce może stać się często cytowanym źródłem wiedzy.

Przychodząc tu, nie musisz mieć wielu osiągnięć – w naszym projekcie witamy serdecznie każdego i nie dzielimy użytkowników na "profesorów" i "nowicjuszy". Pisząc dobry podręcznik, możesz zyskać sławę i uznanie.

Nauczyciele

Na pewno zdarzyło Ci się, że mógłbyś zaprezentować jakiś temat lepiej niż autor tekstu, z którego korzystałeś. Tutaj masz swoją szansę, aby wziąć aktywny udział w organizacji i prezentacji informacji oraz aby dokonać trwałego wkładu w to, z czego będą korzystać uczniowie w Twojej klasie oraz na całym świecie.

Uczący się

Jedną z najlepszych metod, aby się czegoś nauczyć, jest nauczyć tego kogoś innego. Sprawdź, jak dogłębnie poznałeś materiał. Te strony dają Ci szansę na używanie i współtworzenie e-booków związanych z tematem, nad którym pracujesz. I są darmowe! Ucz się więc, pisząc własny podręcznik.

Liderzy przemysłu

Potrzeba, aby dzisiejsi uczniowie i studenci byli przygotowani do wymagań rynku pracy jutra. Pomóż dostarczyć potrzebną im wiedzę, aby była dostępna w jednym miejscu, tak żeby zawsze mogli do niej wrócić.

Humaniści

Wszystkie materiały na tych stronach są rozprowadzane na warunkach licencji, która gwarantuje, że informacja zostanie na zawsze własnością publiczną. Zostawcie za sobą tradycję i dołóżcie coś od siebie do projektu wolnych e-booków. Tu naprawdę chodzi o wkład w rozwój ludzkości i o pomaganie sobie przez pomaganie drugiej osobie.

W ciągu zaledwie kilku lat oraz całkowicie dzięki wysiłkom wolontariuszy Wikipedia stała się jedną z najczęściej odwiedzanych encyklopedii w Internecie (Wikipedia obsługuje więcej ruchu niż Encyklopedia Britannica online!) Projekt wolnych e-booków dąży do odniesienia podobnego sukcesu.

Zobacz też


Powrót do Pomocy Wedalia